Loading......

Notebook/Laptop Led ve LCD Ekran Değişim/Tamir

Ekranlarınızın arızası tamiri veya değişimi mümkün sorunlar olduğundan, bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Laptop Ekran Tamiri Ekranı Kırıldı Nasıl Yapılır?

Laptopların görüntü aktarma birimi olan LCD ya da Led sistemleri olarak tasarlanmıştır. Tasarım olarak çok ince ve aynı zamanda hassas olan bu ekranlar bazen en küçük bir darbede ve baskıda kırılabilir ve çoğunlukla çalışamaz duruma gelebilirler. Kırılma çatlama durumunda tamiri mümkün değildir. Yapılması gereken tecrübeli teknik servis elemanları tarafından yenisiyle değiştirilmesidir. Oldukça dikkat gerektiren bir işlem olduğu için mutlaka tecrübeli servis çalışanları tarafından yapılmalıdır.

Osid Bilişim olarak bu işlemi kendi bünyemizde yaparak, en kısa sürede soruna çözüm getiriyoruz. Değişimini yaptığımız ekranların Garanti süresi 6 aydır. Laptop Ekran Tamiri ekran arızaları için gerek değişim gerekse tamiri için uzman personelimize güvenebilrisiniz.

Notebook/Laptop Şarj Adaptör Tamiri ve Orjinal Parça Temini

Dizüstü bilgisayarlarla ilgili en yaygın sorunlardan biri cihazın şarj olmamasıdır. Pil bittikten sonra, güç düğmesine bastığımızda dizüstü bilgisayar açılmıyorsa, çoğu zaman bu, arızalı bir adaptörden yada şarj giriş yerinin bozuk olmasından kaynaklanır.

Bu hasar, anakarta veya diğer bileşenlere zarar verebileceğinden tehlikelidir. Eğer fabrika hatası değilse, bunun nedeni adaptörün yanlış kullanılmasıdır. Fişe takılan güç kablosu dizüstü bilgisayara güç sağlar. Herhangi bir yönde baskı yapmadan gevşek ve serbest olmalıdır .

Siyah veya Mavi Ekran Hatalarının Giderilmesi

Bilgisayarımıza takılı olan ram parçasından kaynaklanmaktadır. Yani bu demektir ki donanımsal bir sorundan dolayı ram arızasından dolayı bilgisayarımız mavi ekranda düşer ve donanım çakışması ile beraberinde yazılım çakışması meydana gelir. Bu şekilde çözümlenemeyen bir durumda Windows işletim sistemi kilitlenir işlevsiz hale gelir. Dolayısıyla ram sorununu ortadan kaldırmadığımız müddetçe bu sorun da devam edecektir.

Mavi ekran hatasının farklı nedenleride olabilir, yaygın olarak yaşanılan sorun yukarıdaki gibidir.

Tarafınızaca çözülemeyen sorunlar için deneylimli uzman ekibimizden teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Aşırı Isınma Sorunlarının Giderilmesi

Notebook ısınma problemlerinin donanımsal çözümleri için teknik servis desteği almanız gerekmektedir.

Notebook ısınma problemi yazılımsal kaynaklı ise; bilgisayarınızda normal çalışan program ve uygulamaların haricinde, virüs-trojan-truva atı gibi zararlı yazılımlar belleğin aşırı kullanılmasına neden olacak ve fan devrinin artmasına neden olacaktır.Bu nedenle notebooklarınızda virüs programları ile yapacağınız tam taramalar ile bu tip sıkıntılardan kurtulma imkanınız olacaktır.

Harddisk/SSD Değişimi ve Yükseltilmesi

Hatalı hard disk sürücünüzü hemen teşhis edip değiştiriyoruz. Hard disk sürücü değiştirmeleri için yüksek kaliteli, hızlı ve uygun fiyatlı SSD kullanıyoruz. Bu işlem, bilgisayarınızın hızını ve güvenilirliğini önemli ölçüde arttıracaktır.

Dilerseniz bilgisayarınızı bize getirebilirsiniz veya bir teknisyenimiz gelip hatalı hard disk sürücünüzü evinizde veya ofisinizde değiştirebilir.

Salf Malzeme Tedarik ve Değişimi

  • Anakart
  • İşlemci
  • Ekran Kartı
  • RAM
  • Hard Diskler
  • Power Supply
  • Soğutucular

Diğer Hizmetlerimiz

Web Yazılım

Web Yazılım

Web Tasarım

Web Tasarım

E-Ticaret

E-Ticaret

Barındırma

Barındırma

Tek Noktadan Bilgisayar Onarım Hizmeti

Onarımdaki cihazlarınızın durumlarını online olarak takip edebilirsiniz.

SERVİS TAKİP
Yukarı